CİHANGİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ

En Büyük Savaş, Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır.

  • https://www.facebook.com/cihangirhalkeğitimmerkezi
ATATÜRK
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret162750
Üyelik Girişi
Site Haritası
AlışSatış
Dolar5.57365.5959
Euro6.18786.2126
ORYANTASYON EĞİTİMİ BAŞVURU FORMU
HİJYEN EĞİTİMİ

 T.C

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

CİHANGİR HALK EĞİTİHİJYEN EĞİTİMİ

Hijyen Eğitimi Nedir?

Hijyen Eğitimi, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 5 Temmuz 2013 tarih ve 28698 sayılı Resmi Gazetede çıkan yönetmeliktir.

Hijyen Eğitimi Kimleri Kapsar?

Gıda üretim ve perakende iş yerleri,İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri, Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsingyapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler, Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler, Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kolları.

Cezai Yaptırımı Nedir?

2015 Yılı İtibariyle 1593 Sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde 417 Türk Lirasından 1.673 Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir (Madde 282)

 

Hijyen Eğitimini Hangi Kurumlar Verebilir?

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne Bağlı Olgunlaşma Enstitüleri, Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezleri Hijyen Eğitimini verirler.

Hijyen Eğitimi Belgesi Nasıl Alınır?

 En az 12 kişilik kursiyerle talepte bulunulması gerekmektedir.  Kendi eğitim yeriniz varsa sizin eğitim yerinizde eğitim yeriniz yok ise enstitümüzde 8 saatlik eğitim verilir. Kurum doktorunuz veya hemşireniz var ise kendisi hijyen eğitimi verebilir.  Yok ise ücreti tarafınızdan ödenmesi koşuluyla bir eğitmen temin edilecektir.  Belgeleriniz 2-4 haftalık sürede onaylanıp size teslim edilir.

Kursiyerlerden İstenen Belgeler Nelerdir?

a) Öğrenim Belgesi (Onaylı Öğrenci Belgesi, tasdikname, okur yazarlık belgesi,diploma vb.)

b) Sigortalı işe giriş bildirgesi

Diğer Hususlar

Eğitim talebiniz halinde Enstitümüz ile tarafınız arasında bir protokol imzalanır. Protokol,  Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girer.  Protokolün geçerlilik süresi 1 yıldır.

12

İLETİŞİM

Pürtelaş Hasan Efendi Mah.Samanyolu

Sok.No.10 CİHANGİR /BEYOĞLU

Tel: 0212 249 57 52          

 

Kurum Mail: cihangirhem@gmail.com

Kurum Web Sitesi: http://cihangirhem.meb.k12.tr/
istanbul beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi, beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi, istanbul beyoğlu hem, beyoğlu hem, istanbul beyoğlu halk eğitim, beyoğlu halk eğitim, istanbul beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi adresi, istanbul beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi telefonu, istanbul beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi telefon numarası, istanbul beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi tel no, beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi adresi, beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi telefonu, beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi telefon numarası, beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi tel no, istanbul beyoğlu hem adresi, istanbul beyoğlu hem telefonu, istanbul beyoğlu hem telefon numarası, istanbul beyoğlu hem tel no, beyoğlu hem adresi, beyoğlu hem telefonu, beyoğlu hem telefon numarası, beyoğlu hem tel no, istanbul beyoğlu halk eğitim adresi, istanbul beyoğlu halk eğitim telefonu, istanbul beyoğlu halk eğitim telefon numarası, istanbul beyoğlu halk eğitim tel no, beyoğlu halk eğitim adresi, beyoğlu halk eğitim telefonu, beyoğlu halk eğitim telefon numarası, beyoğlu halk eğitim tel no, istanbul beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi telefon no, beyoğlu cihangir halk eğitimi merkezi telefon no, istanbul beyoğlu hem telefon no, beyoğlu hem telefon no, istanbul beyoğlu halk eğitim telefon no, beyoğlu halk eğitim telefon no,hijyen eğitimi,beyoğlu hijyen eğitimi, hijyen eğitimi kursu,istanbul hijyen eğitimi kursu,gıda ve su sektöründe çalışanlar hijyen eğitimi, hijyen eğitimi halk eğitimi merkezi,hijyen kursu halk eğitim merkezi,
  
1747 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MEB HABER

Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°